Via Ferrata Jebel Jais

Wypróbuj najbardziej ekscytującą górską atrakcję Ras al Khaimah – Via Ferrata!

Pierwsza komercyjna via ferrata na Bliskim Wschodzie oferuje wszystkim poszukującym adrenaliny dzień pełen emocji przy Jebel Jais, najwyższym szczycie Emiratów Arabskich. Profesjonalni instruktorzy poprowadzą Cię wzdłuż spektakularnej trasy. Zmierz się z 3 zjazdami linowymi (zipline) przemierzając ponad 1 km wzdłuż trasy górskiej. Aktywność dostępna jest w godzinach porannych i popołudniowych w okresie od października do kwietnia. Rezerwuj już dziś!

A via ferrata (z jez. włoskiego - "żelazna droga") to szlak turystyczny o charakterze wspinaczkowym, wyposażony dla celów autoasekuracji w linę stalową, która biegnie wzdłuż trasy i jest okresowo (co 1 do 10 metrów) przymocowana do skały. W języku polskim czasami określana jako żelazna perć. Via ferraty są popularne w wielu europejskich państwach m.in. Włoszech (szczególnie w Dolomitach), Niemczech, Francji, Austrii, Słowenii, Szwajcarii i Hiszpanii. Pierwsze via ferraty zbudowano w Dolomitach podczas pierwszej wojny światowej, w celu ułatwienia przemieszczania się żołnierzy.

Sprzęt niezbędny do asekuracji na via ferratach to: uprząż wspinaczkowa i lonża z absorberem energii, kask, ekspres. Korzystający z via ferraty nie potrzebują własnej liny wspinaczkowej ani stosowanych we wspinaczce przyrządów asekuracyjnych. Podczas wycieczki cały sprzęt jest zapewniony przez organizatora ToroVerde.

W celu dokonania rezerwacji przejdź na stopovertrips.com, naszą główną stronę firmową. Przedtem zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wycieczki

SZCZEGÓŁY I REZERWACJA
Facebook Twitter Google+ Pinterest