Życie nocne i eventy

Odkryj wieczorne życie emiratu Ras al Khaimah, jego cykliczne eventy i imprezy tematyczne. 

Życie nocne:

W Ras al Khaimah kluby nocne otwarte są do godziny 3:00. Oferta nie jest tak wielka jak w Dubaju, ale kilka miejsc się znajdzie. Dyskoteki zlokalizowane są głównie przy hotelach. Np. w hotelu Rixos Bab al Bahr (wejście odpłatne dla gości nie-hotelowych), w hotelu Doubletree by Hilton Marjan Island - dyskoteka Xclusiv, czynna w weekendy (czwartek-sobota).

Eventy w Ras al Khaimah:

-> sportowe

RAK Half Marathon to półmaraton, który odbywa się co roku w Ras al Khaimah od 14 lat. Pierwszy odbył się w lutym 2007 roku i został uznany za najlepiej dofinansowany półmaraton na świecie. 

Płaska trasa i regularnie najwyższej klasy pole golfowe sprawiają, że półmaraton RAK jest jednym z najszybszych na świecie. W 2007 roku Samuel Kamau Wanjiru osiągnął najlepszy czas na świecie w półmaratonie tutaj w mit 58:53 min, co nie zostało uznane za rekord świata, ponieważ nie było testu EPO. Jego czas 41:29 minut po 15 kilometrach odpowiadał rekordowi światowemu jego rodaka Felixa Limo na tej odległości.

Więcej informacji: https://www.therakhalfmarathon.com/

-> kulturalne

Awafi Festival to festyn, który celebruje dziedzictwo etniczne i kulturowe Ras Al Khaimah. Obejmie autentyczne pokazy i atrakcje dla całej rodziny. Odwiedzający mogą zanurzyć się w lokalnej kulturze, poznać sztukę i rzemiosło. Liczne zajęcia dla dzieci i występy na żywo zapewnią wyśmienitą rozrywkę. Tradycyjne stragany zapraszają na degustację lokalnych przysmaków i kuszą lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi. 

-> inne

O innych lokalnych imprezach i wydarzeniach informacje można znaleźć na stronie (po angielsku): https://visitrasalkhaimah.com/whats-on/

Facebook Twitter Google+ Pinterest