Odwiedź Farmę Pereł w Ras al Khaimah i poznaj najbardziej lukratywny zawód w Emiratach Arabskich przed odkryciem ropy naftowej - poławiacza pereł. Dowiedz się o tradycji połowu pereł i bądź świadkiem otwarcia ostrygi i wyłowienia z niej perły...
Połowy pereł były niegdyś głównym źródłem dochodu dla większości mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich i były ściśle wplecione w kulturę ZEA, która sięga wstecz około 7000 lat. To właśnie perły były przed odkryciem ropy naftowej, największym bogactwem Zatoki Perskiej, której ciepłe, płytkie wody wydały niektóre z najpiękniejszych okazów na świecie. Gdy na początku XX wieku Japończycy odkryli, jak tworzyć sztuczne perły, praktyka połowu pereł naturalnie zmalała. Z powodu odkrycia ropy naftowej w Zatoce Perskiej w połowie 1900 roku, miejsca pracy w przemyśle naftowym szybko przejęły pozycję najbardziej popularnego zawodu w regionie.
Połowy pereł były praktykowane tylko przez część roku, od kwietnia do września. W tych miesiącach woda była wystarczająco ciepła dla poławiaczy, aby bezpiecznie nurkować. Ich łodzie, które do dziś można spotkać w Emiratach Arabskich, zwane dhow to drewniane łajby z trójkątnym żaglem. Najważniejszymi członkami załogi byli sam nurek i Al Saib, żeglarz odpowiedzialny za wyciągnięcie go z powrotem na powierzchnię.
O poławiaczach pereł dowiemy się odwiedzając muzeum narodowe w Dubaju, w Ras al Khaimah czy Heritage Village w Abu Dhabi. Zbiory przedstawiają życie nurków i żeglarzy, wystawiają kolekcję przyrządów i narzędzi używanych do połowu i transportu cennego towaru jakim były perły.
Turystów spędzających wakacje w Ras al Khaimah czeka dodatkowa, unikalna okazja odwiedzenia farmy pereł, gdzie można zapoznać się z tradycją połowu pereł oraz doświadczyć odkrycia perły w otwartej ostrydze. Wkrótce szczegóły oferty na naszej stronie...