Góry Hajar i Jebel Jais

Spędź aktywnie dzień i poznaj majestatyczne góry Al Hajar otaczające emirat Ras Al Khaimah oraz najwyższy szczyt ZEA – Jebel al Jais!

Kręta droga zaprowadzi w stronę szczytu, który leży na wysokości 1.934 metrów n.p.m.. To idealne miejsce na rodzinny piknik lub górską wędrówkę. Trasa jest wyjątkowo malownicza z pięknymi kanionami, gdzie chętni mogą spędzić noc pod gwiazdami. Popularne w tym regionie jest również kolarstwo górskie i jazdy motocyklem. Na szczyt można swobodnie dojechać autem, nie ma konieczności jazdy autem z napędem na 4 kola (4x4). Po drodze znajduje się wiele miejsc piknikowych z widokiem na góry. Najlepszy jest jednak na samej górze. Można zboczyć z trasy i zatrzymać się w jednym z kanionów, gdzie uprawiana jest również wspinaczka górska.

Polecamy trasy do indywidualnych wędrówek lub skorzystanie z profesjonalnych organizatorów tego typu wędrówek i wspinaczek. Dla osób szukających adrenaliny polecamy emocjonujące zjazdy linowe - Jebel Jais Flight czy Via Ferrata – najbardziej ekscytujące przygoda w regionie Jebel Jais!

Szlaki górskie na indywidualne wędrówki:

Sidr Trail, 1.6KM
Tein Trail, 1.2KM
Samar Trail, 6KM
Aspic Trail, 2.2KM
Farfaar Trail, 0.7KM
Ghaf Summit, 4.3KM

Ściągnij mapę szlaków w masywie dolnym

Ściągnij mapę szlaków w masywie górnym

Firmy organizujące wyprawy górskie:

https://www.challengingadventure.com - strona firmy Challenging Adventures organizującej wędrówki górskie, camping w górach itp. 

http://www.adventure.ae - strona firmy Absolute Adventures organizującej wędrówki górskie i inne aktywności w ZEA i Omanie

https://www.adventurati-outdoor.com/en - strona firmy Adventurati organizującej wędrówki górskie w Ras al Khaimah

Facebook Twitter Google+ Pinterest